27.-28.5.2009

Pohár Rozhlasu v lehké atletice – okresní kolo

Ve dnech 27. a 28. května 2009 se konalo tradiční okresní finále soutěže školních družstev v lehké atletice. Jako vždy jsme zpracovávali výsledky – tentokrát Ondra Zelenka z 8.B a Sandra Opalecká z 9.B, ale také jsme soutěžili.

A nebylo to špatné soutěžení - dívky v mladší kategorii skončily celkově na druhém místě, když do poslední disciplíny vedly a teprve v poslední disciplíně se před ně dostala ZŠ Ještědská. Mladší chlapci se naopak závěrečným finišem dostali na první místo před ZŠ Ještědská. A druhý den zvítězilo i naše družstvo chlapců ve starší kategorii - zde jsme ale vedli od první disciplíny a zvítězili s velkým náskokem. Tak to byl opravdu velký úspěch - dvě družstva nám postupují na krajské finále, které se koná 2. června v Turnově. Pravda je, že nám to zkomplikuje nabitý týden od 1. do 5. června.

V pondělí hrajeme krajské finále McDonald cupu 2. - 3. tříd, kam jsme postoupili z okresního kola, kde jsme za sebou nechali žáky ze sportovní fotbalové školy Barvířská. Na této soutěži také naši žáci zpracovávají výsledky, odpoledne mají naši starší žáci fotbalové utkání o postup ze skupiny a dopoledne jsou naši žáci prvního stupně na atletickém trojboji (bohužel budou ochuzeni o ty, kteří hrají McDonald - původně se měl hrát v pátek, ale kvůli dešti byl přeložen na pondělí).

V úterý je olympiáda mládeže mladších, kde navíc zpracováváme výsledky a stejná věková skupina pojede i do Turnova na krajské finále Poháru Rozhlasu (je to škoda, připravovali jsme se na zisk medailí na olympiádě, ale pochopitelně musíme dát přednost krajskému finále) - na Pohár Rozhlasu do Turnova jedou také naši starší žáci. Ve středu je olympiáda starších a navíc zde také zpracováváme výsledky.

Ve čtvrtek a pátek je sportovně vědomostní soutěž libereckých škol na ZŠ Dobiášova, bohatě sponzorovaná firmou Syner. My ale budeme opět oslabeni, protože v pátek je krajské finále v atletickém čtyřboji, na který se naše škola probojovala v kategorii chlapců. Navíc jak na ZŠ Dobiášova, tak na krajském finále ve čtyřboji zpracováváme výsledky.