5.5.2005

Vyhráli jsme druhé kolo Coca-Cola Cupu

Vyhráli jsme i druhé kolo fotbalového poháru Coca-Cola Cup 2005.

Po vítězství v základní skupině jsme vyhráli i v dalším kole této soutěže!

Naším soupeřem bylo družstvo ZŠ Na Žižkově, které se v loňském roce dostalo v této soutěži stejně daleko jako my (to znamená hodně daleko), takže to určitě nebyl lehký soupeř. Byli jsme oslabeni o nemocného obránce Kaněru, jinak všichni zranění hráči už byli vpořádku. Hráli jsme na pěkném travnatém hřišti v kasárnách a prohrávali jsme od první minuty náhodným gólem soupeře. Gól byl sice náhodný, převaha soupeře však na začátku byla velká, to musíme přiznat. Postupně jsme však hru vyrovnali a získali převahu, měli několik šancí, ale gól jsme nedali. Prohodili jsme Jakubů s Kucem a Poživil v obraně se trochu stáhl. I po změně stran jsme byli lepším družstvem, gól jsme naštěstí dali pět minut před koncem (Bendák po pěkné akci útoku a přihrávce do jasné šance) a stav 1:1 znamenal, že se budou kopat penalty. V poslední minutě se však dostal soupeř do brejku a jeho útočník byl před naším brankářem sám. Naštěstí střelil těsně vedle a potom už přišly na řadu penalty. Kopali je Soukeník, Kuc, Krúpa, Bendák a Neustupa, do branky nastoupil místo Zakouřila Svinka. Hned první penaltu Svinka nádherně chytil, ale před poslední penaltou bylo opět srovnáno. Neustupa, poslední z našich, ale proměnil a soupeř střelil vedle – postup byl náš.
Za dobrý výkon zaslouží pochvalu celé družstvo (z náhradníků kromě Svinky střídal krátce Alaxin), mimořádně obětavě a s velkým nasazením hrál Choc v záloze. Ale všichni si uhráli svoje, i sestava na příští kolo (hrajeme do 14 dnů s Chrastavou) je jasná.