25.-26.5.2006

Sportovně vědomostní soutěž – Syner školám

Ve dnech 25. a 26. května se konal již třetí ročník sympatického projektu sportovně vědomostní soutěže libereckých základních škol – SYNER školám.

Tak jako každý rok, i letos jsme nejen soutěžili, ale naše škola zpracovávala počítačově celou soutěž tak, aby si domů všechny školy odvezly výsledkové listiny v barvě i s fotografiemi. Po obvyklém úsilí se to podařilo trojici David Svoboda, Zuzana Schnirchová a Martin Jäger - všichni z 9.B. Patří jim pochvala stejně tak jako našim soutěžícím, kteří po špatném začátku se nakonec vzchopili a vybojovali cenné druhé místo (a šek na 30 000 tisíc Kč) v konkurenci dvaceti škol.
V prvním ročníku jsme byli třetí, ve druhém druzí a letos jsme chtěli vyhrát. Ale naše tradičně slabé disciplíny se nám ani letos nepodařilo zlepšit - druhá místa od konce ve vybíjené a volejbalu učitelů nám moc bodů do hodnocení nepřinesla. Trochu jsme zaostali i ve skoku do dálky z místa, kde jsme čekali více, ale na druhé straně, čtvrté místo není tak hrozné. Podobně i vědomostní soutěž 6. - 9. tříd. Zabojovali florbalisté, kteří nakonec po nesmírně vyrovnaných bojích skončili třetí. Šestí skončili učitelé ve střelbě na florbalovou bránu a vyhráli jsme naše tradičně silné disciplíny - člunkový běh nejmenších a štafetu 1. - 9. tříd. Na domácí pořadatelskou Dobiášku jsme ani letos nestačili - ale celá soutěž je postavená na silných disciplinách této sportovní školy, zaměřené na atletiku a florbal a tak je opravdu těžké je porazit. A na druhé straně musíme sportovně přiznat, že jsme byli druzí jen o chlup - za námi byla velká tlačenice a mohli jsme klidně být několik míst za medailemi.
Závěrem musíme ocenit práci pořadatelů - bylo to opravdu pěkné a i při částečné nepřízni počasí se soutěž musela všem líbit.